W co inwestować pieniądze ? – O rozwoju osobistym #19

Inwestować pieniądze – ale w co ?
Witam serdecznie ! Miło mi, że tutaj zaglądasz. To dla mnie znak, że to co robię interesuje kogoś. Dlatego dzisiaj w ramach podziękowania za to, że Ty mnie wspierasz ja postaram się opowiedzieć Ci o alternatywnym i na pewno bardziej wartościowym sposobie inwestowania pieniędzy niż piątkowym wyjściu do klubu.

Zaczynajmy.

Dlaczego wydajesz pieniądze na głupoty ?

To bardzo ważne pytanie, i dlatego od niego wyjdziemy. Zobacz, każdy z nas ma jakieś swoje cielesne pragnienia. Niektórzy nie potrafią żyć bez piątkowej imprezy z własną paczką w klubie, inni nie wyobrażają sobie dnia bez paczki papierosów albo kilku kieliszków wódki. Nie wnikam w to, bo każdy z nas ma coś bez czego nie może żyć. Ja mam to szczęście, że nie jest to „coś” tylko „ktoś”.

Zobacz, na co dzień wydajemy mniejsze lub większe sumy pieniędzy. Często robimy to, bo nasze ciało wysyła sygnały – ,,Jestem głodny”, kup coś do jedzenia. To naturalne reakcje, które umożliwiają nam przeżycie. Ale dzisiaj chcę poruszyć temat tych pieniędzy, które zostają „na przyjemności” albo „do rozwalenia”.

Wydanie pieniędzy na papierosy, alkohol czy imprezę w klubie na pewno ma jakieś swoje plusy. Bo przecież przez krótszą bądź dłuższą chwilę czujemy się prawie jak „Królowie życia”.

Pytanie – Na jak długo ?

Godzina ? Wieczór ? Noc ? Dzień ? Jakby nie patrzeć, to dość krótko. Nie zrozum tego tak, że imprezy są złe, są fajne i potrzebne ale w umiarkowanym stopniu. To tak jak prawie wszystko w życiu.

Jest źle jak jest za mało, jest źle jak jest za dużo – trzeba znaleźć złoty środek.

Jaka alternatywa ?

Ok, zanim odpowiem na to pytanie, to proszę Cię – zdecyduj co wolisz:

  1. Jednorazową dawkę szczęścia.
  2. Ciągle rosnące pokładu radości, które będą kilkakrotnie większe od tej jednorazowej dawki, ale rozłożone w czasie.

Zdecydowałeś ? Cudownie. Jeśli wybrałeś opcję numer 1, to jest dużo możliwości, klub, wódka i tego typu rzeczy – ale nie nazywaj tego inwestycją.

Inwestycja -nakład gospodarczy na tworzenie lub zwiększanie majątku trwałego; Wikipedia

Skoro już znamy definicję encyklopedyczną, to teraz poznajcie mój sposób na inwestowanie pieniędzy. Ja swoje pieniądze najczęściej inwestuje w … siebie. Może nie o tyle w samego siebie, jak w swój rozwój.

Zobacz, inwestowanie w rzeczy materialne przynosi szczęście, albo więcej pieniędzy. Ale to szczęście z posiadania danego przedmiotu może zniknąć równie szybko jak się pojawiło. Jeśli kupisz sobie nowy samochód i ktoś Ci go zarysuje – co zrobisz ?

No ja bym zaklną, ale to nie miejsce i czas na to teraz. Liczy się to co się wtedy zdarzy: Całe szczęście pryśnie. Nie twierdzę, że tego nie naprawisz albo nie zlecisz tego komuś. Ale liczy się fakt – szczęście zniknie.

A jakbyś miał pewność że szczęście nie zniknie jak w przypadku wyżej ?

Zdecydowałbyś/abyś się ?

Ok, jeśli tak, to teraz jeszcze jedno pytanie. Czy wiesz co jest twoim największym problemem ? Albo jaki problem chciałbyś za te pieniądze rozwiązać ? Może chcesz otworzyć własną działalność gospodarczą, może chcesz się nauczyć czegoś np. gry na gitarze ? A może po prostu sam nie wiesz. Teraz to nie jest kluczowe, bo rozwiązania jakie zaraz Ci podsunę sprawdzą się w każdym przypadku.

Dlaczego akurat w to warto inwestować pieniądze ?

  • Książki –  Nawet nie wiesz jak wielka moc w nich tkwi. Tak naprawdę z książek można się dowiedzieć niemalże wszystkiego i na każdy temat. Idealna propozycja dla osób lubiących czytać. Ale pytanie – skąd te książki brać ? I tutaj są dwie opcje: Biblioteki albo Księgarnie. Osobiście uważam, że książki na temat samorozwoju czy motywacji powinno się raczej kupować na własność, bo wtedy możesz sobie zaznaczyć co jest ważne dla Ciebie i wrócić do tego kiedy tylko chcesz. Biblioteki też są super – ale bardziej do powieści fantasy. To oczywiście tylko moje zdanie.

 

  • Kursy wideo – Z tego nauczysz się w zasadzie też wszystkiego, ale oprócz teorii ktoś Ci to pokaże na ekranie, krok po kroku jak coś zrobić. Bardzo ciekawa propozycja dla osób, które lubią bardziej słuchać niż czytać.

 

  • Warsztaty i Eventy – Kolejny ze sposobów na idealną inwestycję w siebie. W tym przypadku masz możliwość nie tylko posłuchać mentorów i specjalistów z branży ale wymienić się także doświadczeniami z osobami o podobnych zainteresowaniach. Ja osobiście uwielbiam warsztaty z marketingu.

Ok, skoro już wiesz w co inwestować to podpowiem Ci, gdzie można znaleźć wartościowe materiały. Od razu mówię, za umieszczenie nazw albo dokonanie przez Was ewentualnego zakupu ja NIC nie mam. Także – nie sprzedałem się.

  • Złote myśli
  • eMentor
  • ekademia