Czy to dobra decyzja ? Podejmowanie wyborów. #16

Cześć,
Podejmowanie wyborów. Nie mam cienia wątpliwości, że każdy z nas, ja,Ty, ona i on podejmowaliście kiedyś wybór. Stawaliście przed takim rozdrożem dróg. Dzisiaj chciałbym pochylić się troszeczkę nad tym aspektem. Robię to głównie dlatego, gdyż uważam iż jedna taka decyzja może zmienić Twoją przyszłość – na lepsze albo na gorsze. Czasem jedno TAK zadecyduje o tym, że do końca życia będziesz zaiwaniać na etacie i żyć w ubóstwie żeby mieć na chleb, albo będziesz w wieku 36 lat lansował się w najnowszym Porsche.

 

Dosyć duża rozbieżność, prawda ? Może nie jest to w każdym przypadku ale podałem ją celowo, żeby pokazać Ci jak bardzo jest to ważne. Zacznijmy zatem od samego początku czyli, jest piękny słoneczny dzień albo szary i deszczowy -zdecyduj sam. Siedzisz sobie w swoim ulubionym fotelu i nagle…. WOW!

Wpadasz na pomysł!

 • Może bym zaczął pisać książkę ?

I teraz uważaj, bo to jest najważniejsze w całym dzisiejszym artykule.
Podejmij działanie!

Tylko powiedzmy sobie szczerze, to musi być pomysł który ma jakoś na Ciebie wpłynąć, ulepszyć Cię. I tutaj też arcyważne słowo padło – Ciebie.

Nie siostrę, nie brata, nie sąsiada, nie stryjka – Ciebie.

Słuchaj, może jeszcze tego nie wiesz, ale dzisiejszy świat jest dla tych co potrafią trzymać się swojego zdania. Tylko błagam Cię, nie interpretuj tego w ten sposób, że będziesz się upierał iż coś jest metalowe a w rzeczywistości nie ma nawet jednej właściwości metalu. Nie tędy droga.

Usłyszałem ostatnio taką piękną sentencję:

Tylko martwe ryby płyną z prądem rzeki.

Niech to da Ci do myślenia. Gwarantuję Ci, że każdy kiedyś dostał albo dostanie swoją życiową szansę. Problem tylko w tym, że niektórzy albo jej nie widzą, albo im się nie chce bo przecież:

Zostaw mnie, jest mi dobrze tak jak jest – nie psuj póki działa.

Jeśli tak myślisz – przykro mi ale tkwisz w tak wielkim błędzie że to jest poezja i nie czas dzisiaj na nią.

ZAWSZE trzeba iść do przodu. Nie będę Cię rozliczał ile jesteś w stanie wypracować przez dzień tydzień miesiąc czy rok. Liczy się, że zrobisz ten jeden choćby najmniejszy krok do przodu. Dlaczego ?

Gdy stoisz w miejscu, to tak jakbyś się cofał.

Posłuchaj, wiem że nie jest to łatwe. Często zdarza mi się rozmawiać z różnymi ludźmi, starymi znajomymi, albo zupełnie nowymi tymi których widzę na oczy po raz pierwszy. Ale wiesz co od razu jestem w stanie pojąć ? To jak człowiekowi jest z samym sobą. Przykładowo:

Stoisz w kolejce od 30 minut w jakimś markecie, nareszcie Twoja kolei- jesteś zażenowany, zmęczony ciągłym czekanie, głodny i na dodatek podchodzi do Ciebie kobieta, wygląda na młodą dziewczynę. Okolice 25, 26 lat, jest w ciąży ale jeszcze nie tak zaawansowanej że dostrzegasz to na pierwszy rzut oka. Niewinnie Cię pyta: Przepraszam, mogłabym przejść przed Panem/Panią ? -strasznie mi się spieszy.

Podejmowanie wyborów

No powiem Ci, niezła sytuacja, ale masz 2 wyjścia.

 1. Zachowasz się jak burak i powiesz brzydkie słowo na ,,s” a Pani ze smutną miną odejdzie.
 2. Zachowasz się super grzecznie i przepuścisz.

Teraz zobacz, to tylko niewinna sytuacja w markecie. A co jeśli od tego kiedy ta Pani kupi produkty zależy to czy dziecko w domu nie zacznie płakać ?

To są pewne okoliczności, których nie jesteś w stanie przewidzieć bo jej nie znasz, nie wiesz jak ma na imię jaki zawód wykonuje. Ale musisz wiedzieć – szanse są codziennie ! Tylko, czy umiesz je dostrzec ?

Taka sytuacja wymaga natychmiastowej decyzji – TAK lub NIE.

Ja bym wybrał opcję 2, a zaraz potem przeanalizowałbym co właśnie zrobiłem.

Co ma piernik do wiatraka ?

W tej sytuacji zobacz, pomimo że czułeś się beznadziejnie, to gdy z uśmiechem na ustach powiesz TAK to życie nabierze barw. Osoba poczuje się bardzo doceniona a Ciebie wypełni ciepło oznaczające, że zrobiłeś coś dobrego.

 

Dlaczego muszę zwracać uwagę na siebie ?

Wróćmy do sytuacji z książka. Zobacz, musisz przeanalizować czy jest to dobry pomysł ale co ważne – o poradę zapytaj tylko wąskie grono prawdziwych przyjaciół.

Dlaczego tylko ich ?

Uwaga, punkt kulminacyjny. W momencie gdy pojawia się pomysł pojawia się równolegle :

 1. Zapał do działania
 2. Obiekcje, może by tak kogoś spytać ?

Większość osób, które stanowią twoje środowisko a które być może jeszcze do niczego w życiu nie doszły będą chciały za wszelką cenę Cię zniechęcić bo w ich wewnętrznym „ego” rośnie taka obawa:

O nie, on coś osiągnie dzięki temu, zniechęć go.

I tego pokroju stwierdzenia. Posłuchaj, to jest tak zapał rodzi zapał, lenistwo-lenistwo. Dlatego kilka ważnych wskazówek:

 1. Obracaj się w środowisku ludzi którzy w życiu już do czegoś doszli.
 2. Umiej wykrzesać z siebie na tyle odwagi, żeby powiedzieć NIE wewnętrznym przeciwnościom i zacząć wyznaczać i realizować cele.
 3. Bądź wytrwały w działaniu – jeśli boli to znaczy że idziesz w dobrą stronę.
 4. Zaraź innych swoją twórczością.
 5. Bądź szczęśliwym człowiekiem.

Już tak na koniec powiem Ci, że jeśli coś we wnętrzu mówi Ci:

Co on za głupoty pisze, weź go obraź jakoś albo coś. On do niczego w życiu nie doszedł. Jeśli tego nie zrobisz, on nas zniszczy naszą relację ja-ty.

Już osiągnąłem w swoim życiu kilka celi, ale cały czas idę w przód. Staram się stawiać kolejne kroki.

Dziś jest dobry dzień by zabić w sobie „EGO” ! Opisz swoje wrażenie, i zacznij uczyć się podejmowania wyborów.

Powodzenia! Pozdrawiam – Majkel.

 • Kobato Hasegawa

  https://uploads.disquscdn.com/images/ad043f16a1cdf19ca8436191fef4d54af8ecf82f90760e3f6099a6528ed3bb24.jpg

  Żarty żartami, ale prawdą jest sentencja przytoczona w tymże wpisie – świat, technika idzie do przodu, a my nie szkoląc się, nie rozwijając i nie pracując nad sobą – zostajemy daleko w tyle. Tak jak nasz Majki pisze – nie dajmy się innym, może czas zacząć być asertywnym, mieć własne zdanie, opinie, może to już czas uwierzyć w siebie i zacząć iść własną ścieżką, by się rozwijać? Myślę, że jest to jak najbardziej dobry kierunek, bo wszystko, co prowadzi do rozwoju samego siebie jest jak najbardziej opłacalne – zainwestujmy w siebie! Nie, nie chodzi tu o wygląd (a przynajmniej nie tylko), a o swój intelekt, wiedzę, poczucie własnej wartości, rozwój osobisty :> Jeśli ktoś najpierw czyta komentarze, żeby nie marnować czasu, bo uważa, że jeśli zdaniem innych ludzi wpis jest mało ciekawy, to nie ma co marnować czasu (choć przydałoby się, khe, khe mieć własne zdanie, zamiast polegać na opinii innych), to mój komentarz niech będzie zachętą do przeczytania tego jakże soczystego wpisu, pozdrawiam 🙂

 • „Tylko martwe ryby płyną z prądem rzeki.”
  Zgadzam się 🙂

 • Pingback: Pieniądze, Hajs, Cash, Flota, Siano - Czyli o tym co się w życiu liczy? #42()