Rocznica na blogu, czyli jak to jest spełniać marzenia? #43 Słowo z obrazka

Dokładnie rok temu na łamach Słowo z obrazka pojawił się pierwszy wpis. Zatem dzisiaj obchodzę pierwszą rocznicę tego, jak zostałem blogerem. To ważna data dla mnie, ale jeśli nie jesteś tu pierwszy raz, to wiesz, że nie liczy się dla mnie wyłącznie moja korzyść. Tworzę to miejsce, bo wiem, że wśród czytelników znajdują się osoby, które już zaczęły albo dopiero chcą zacząć dążyć do swoich marzeń. Jeśli i Ty się do nich zaliczasz – przeczytaj do końca. Nie pożałujesz 😉 Startujemy! 😉

* Drobna adnotacja, jak na co dzień tego nie robię, bo uważam, że to troszkę przerost formy nad treścią, tak tutaj pozwolę sobie na użycie kilku emotikon 😉

rocznica powstania bloga slowo z obrazka Michał Łęcicki

Co widzisz na zdjęciu? Jakaś droga, po której poruszają się samochody. Tak samo ja patrzyłem ponad rok temu. Przenieśmy się w tamte czasy 22 listopada 2016 był datą szczególną. Wtedy zdecydowałem, DOŚĆ.

Nie zamierzam już być tylko biernym obserwatorem. – tak wtedy myślałem.

Jak to wszystko się zaczęło?

Postanowiłem, że zacznę od czegoś małego. Nie chciałem, żeby ewentualna porażka(której bardzo się bałem) spowoduje spadek mojej produktywności poniżej poziomu, na którym aktualnie się znajdowałem. Miałem mnóstwo obiekcji, niewiadomych, które mnie męczyły codziennie.

 • Co powiedzą znajomi?
 • Jak zareaguje rodzina?
 • Czy napiszę 3 artykuły i to będzie koniec?
 • A jeśli nikt nie zechce tego czytać?
 • Co się stanie, jak ktoś mi zniszczy reputację?
 • Czy to mnie rozwinie?

Wyżej wypisałem Ci listę obaw, jakie towarzyszyły mi w dniu kiedy powiedziałem ,,Paweł, chcę mieć bloga. Wykup mi domenę i hosting.” Tak w ramach wyjaśnienie, Paweł to mój dobry przyjaciel, który świetnie koduje strony i jest w tym naprawdę pilny. Dzięki Paweł, dałeś mi możliwość startu.

Wtedy wsiadłem do samochodu. To było niesamowite uczucie. Na początku znałem podstawowe funkcje, czyli „Co zrobić, żeby jechało?” ;P

Pierwsza Rocznica Bloga Słowo z Obrazka Michał Łęcicki

Nie było łatwo. Już na początku zacząłem widzieć masę błędów i problemów:

 • Masa komentarzy pisanych przez boty,
 • Brak jakiegoś wyglądu wpisów,
 • Słabe pozycjonowanie witryny,

Ale jednak, jechałem dalej. Najpierw powoli i spokojnie, ale jestem dumny z serii, która była na majówkę i z tej, którą tworzę aktualnie. Mam jeszcze ambitny plan na ,,Adwent na Słowo z obrazka” – To byłoby PRAWDZIWE WYZWANIE, ale jeszcze zobaczymy 😉

Rocznica na blogu – Jak wyglądają statystyki?

Dzisiaj jak normalnie tego nie robię postanowiłem, że pokaże Wam statystyki, które zbieram. Na załączonym screenie możecie zobaczyć ile osób odwiedziło tę stronę przez okres jednego roku. Jako ciekawostkę powiem, że mam kilku czytelników z Ameryki, których właśnie teraz serdecznie pozdrawiam 😉

Rocznica na blogu Michał Łęcicki Słowo z obrazka

 

Ok, to może teraz przejdźmy do tego, jak wyglądają wydatki i z jakich systemów korzystam.

Rocznica na blogu- koszty prowadzenia bloga

Możecie powiedzieć, że przecież to jest za darmo. Po części się zgodzę, ale pod warunkiem, że masz w domenie nazwę darmowego hostingu. Na przykład:

 • abc.blogspot.com

Ja natomiast mam unikatową domenę, którą sam sobie wybrałem. Pierwszy rok kosztował mnie:

 • 20 zł (Domena)
 • 50zł (Hosting)

Już opłaciłem na kolejny rok i teraz wygląda to tak:

 • 70 zł (Domena)
 • 50zł (Hosting)

 

Jeśli nie jesteś tu po raz pierwszy to wiesz, że lubię się wyróżniać. Nie chodzę tymi ścieżkami co wszyscy i dlatego odrzuciłem Bloggera i wybrałem WordPressa wraz z własną domeną. Jestem z tego bardzo bardzo zadowolony.Uczę się i spełniam marzenia.

 

Jakie mam plany na kolejny rok i co bym chciał zmienić?

Przede wszystkim wiem, że chcę iść w to dalej. Na początku traktowałem to jako zabawę, ale teraz stało się to moją pasją. Uwielbiam pisać artykuły i wybierać zdjęcia. Chcę robić to dalej.

Co do zmian, cóż myślę, że rozbuduję boczny panel o jakieś ciekawe widgety, ale najpierw muszę mieć koncepcję.

 

 

Czy mnie to rozwija?

Bez wątpienia. Bardzo lubię to robić i myślę, że nie zamierzam przestawać. Kończąc zostawię Cię ze słowami Johann’a Wolfgang’a Goethe’a:

,,Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać! Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię.”

 • naczytane.blogspot.com

  Gratuluję roku i wytrwałości 🙂 pisanie swojej strony łatwe nie jest, ale trzeba wierzyć, że kiedyś coś z tego będzie 🙂

 • Mamnatooko.pl.

  Gratki rocznicy. Niechaj kolejne tez cieszą. Podoba mi się Twoja strona. Pisz dalej i czerp z tego satysfakcję. Ps. Osobiście nie lubię gdy podczas czytania wyświetlają mi się zachęty do polubienia FP (niestety na wielu blogach to funkcjonuje, blee)